Bibliotekarz, historyk, regionalista, animator kultury, organizator przedsięwzięć, autorka projektów i programów o zasięgu ponadlokalnym.

W latach 1988- 2017 pracowała w Wojewódzkiej, a później Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile zajmując w hierarchii zawodowej różne  stanowiska. Dzięki jej kreatywności pilska biblioteka należała do instytucji wzorcowych i najaktywniejszych wśród polskich bibliotek publicznych.

Od listopada 2018r. prowadziła własną Agencję Promocji  Książek i Czytelnictwa, wspólnie z Domem Księgarskim „JML”  organizowała  Światowy Dzień Książki i „Noc Księgarń”.

Ostatnie trzy lata życia, to praca w Bibliotece Akademii Nauk Stosowanych w Pile.

Ukochała rodzinne miasto, należała do Towarzystwa Miłośników Miasta Piły, była jego sekretarzem. Uczyła – jak poznawać swoje miasto. Organizowała spotkania z mieszkańcami, spacerki, wykłady, debaty, dni, konkursy, sympozja, inwentaryzowała miejsca pamięci… Swoje działania kierowała przede wszystkim do młodych Pilan. Uczestniczyła w krajowym i międzynarodowym ruchu regionalistycznym.

Życzliwa, koleżeńska.

Pogrzeb odbędzie się 18 maja 2026 na Cmentarzu Komunalnym w Pile. Wyprowadzenie do grobu o godz. 14:00.

 Spoczywaj w pokoju

Podobne wpisy