Bibliotekarz, historyk, regionalista, animator kultury, organizator przedsięwzięć, autorka projektów i programów o zasięgu ponadlokalnym.
W latach 1988- 2017 pracowała w Wojewódzkiej, a później Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile zajmując w hierarchii zawodowej różne stanowiska. Dzięki jej kreatywności pilska biblioteka należała do instytucji wzorcowych i najaktywniejszych wśród polskich bibliotek publicznych.
Od listopada 2018r. prowadziła własną Agencję Promocji Książek i Czytelnictwa, wspólnie z Domem Księgarskim „JML” organizowała Światowy Dzień Książki i „Noc Księgarń”.
Ostatnie trzy lata życia, to praca w Bibliotece Akademii Nauk Stosowanych w Pile.
Ukochała rodzinne miasto, należała do Towarzystwa Miłośników Miasta Piły, była jego sekretarzem. Uczyła – jak poznawać swoje miasto. Organizowała spotkania z mieszkańcami, spacerki, wykłady, debaty, dni, konkursy, sympozja, inwentaryzowała miejsca pamięci… Swoje działania kierowała przede wszystkim do młodych Pilan. Uczestniczyła w krajowym i międzynarodowym ruchu regionalistycznym.
Życzliwa, koleżeńska.
Pogrzeb odbędzie się 18 maja 2026 na Cmentarzu Komunalnym w Pile. Wyprowadzenie do grobu o godz. 14:00.
Spoczywaj w pokoju
